*Внешний вид упаковки препарата может отличаться от изображённого на фотографии

5-НОК 50мг №50 драже

  • Категория отпуска: По рецепту
  • Действующее вещество: Нитроксолин
  • Форма выпуска: Драже
  • Производитель: Sandoz
  • Код товара: 185
  • 223.55 грн

  • На складе
Заказ в 1 клик

Аптека, где можно получить товар сегодня. При отсутствии, товар доставим в течение 48 часов в аптеку или удобным способом доставки.

Аналоги

Инструкция 5-НОК 50мг №50 драже

Склад і форма випуску:

 Таблетки помаранчевого кольору, вкриті оболонкою, по 50 штук в полівінілового флаконі, по 1 флакону в картонній упаковці.
 
 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить:
 
 Нітроксолін - 50 мг;
 Допоміжні речовини.
 Фармдействіе
 5-НОК лікарський препарат групи оксихінолінів, що володіє антибактеріальним, антипротозойним і протигрибковим дією.  До складу препарату входить активна речовина - нитроксолин - синтетична сполука, похідне 8-оксихіноліну.  Препарат вибірково пригнічує синтез ДНК в клітинах мікроорганізмів, що перешкоджає їх нормальному розмноженню.  Крім того, нитроксолин здатний утворювати комплексні сполуки з нуклеїновими кислотами і з містять метали ферментами клітинної мембрани мікроорганізмів.  Препарат знижує синтез дихальних ферментів і мембранних білків, порушує окислювально-відновні процеси в клітинах бактерій.  Нитроксолин має бактерицидну і бактеріостатичну дію щодо широкого спектра мікроорганізмів, включаючи штами, резистентні до дії протимікробних лікарських засобів інших груп.
 
 Препарат ефективний відносно штамів таких мікроорганізмів:
 
 Грампозитивні аеробні та анаеробні мікроорганізми: Streptococcus spp.  (Включаючи штами Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Enterococcus faecalis), Staphylococcus spp.  (Включаючи штами Staphylococcus aureus), Corynebacterium spp., Bacillus subtilis.
 Грам аеробні та анаеробні мікроорганізми: Proteus spp., Salmonella spp., Shigella spp., Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli, Enterobacter spp., Haemophilus influenzae, Klebsiella spp.
 Препарат також ефективний при інфекційних захворюваннях, викликаних штамами Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Trichomonas vaginalis, Mycobacterium tuberculosis.
 Нитроксолин виявляє фунгіцидну дію відносно деяких грибів, включаючи дерматофіти, плісняві грибки, гриби роду Candida, деякі гриби, що викликають глибокі мікози.
 
 Відзначено здатність препарату зменшувати адгезію уропатогенних мікроорганізмів до епітеліальних шару сечовивідних шляхів і стінці катетерів, що використовуються для виведення сечі.
 
 Після перорального застосування препарат швидко абсорбується в шлунково-кишковому тракті.  Біодоступність становить близько 90%.  Пік концентрації активної речовини в плазмі крові відзначається через 1,5-2 години після перорального прийому.  Ступінь зв'язку з білками плазми низька.  Найбільші концентрації Нітроксоліну відзначаються в сечі.  Метаболізується в печінці, виводиться переважно нирками, як в незмінному вигляді, так і у вигляді метаболітів.  Незначна кількість препарату виводиться з жовчю.  Препарат швидко виводиться з організму, період напіввиведення становить 2 години.
 
 Даних про фармакокінетику препарату у дітей, пацієнтів похилого віку і пацієнтів з порушенням функції печінки і / або нирок немає.
 

 Показання:

 Препарат застосовується при різних гострих і хронічних інфекційних захворюваннях органів сечостатевої системи, які викликані мікроорганізмами, чутливими до дії препарату, в тому числі:
 
 запалення сечового міхура і сечовивідних шляхів;
 гострий і хронічний пієлонефрит;
 простатит;
 епідидиміт;
 інфіковані захворювання передміхурової залози, включаючи аденому і карциному.
 Препарат також застосовується для профілактики інфекційних захворювань нирок і сечовивідних шляхів у післяопераційний період і при діагностичних і терапевтичних маніпуляціях, в тому числі після оперативних втручань на нирках, сечовому міхурі і сечовивідних шляхах, цистоскопії, катетеризації.
 

 Дозування:

 Препарат рекомендується приймати під час їжі або після прийому їжі.  Таблетки ковтають цілими, не розжовуючи, запиваючи необхідною кількістю води.
 
 Тривалість курсу лікування і дози препарату встановлює лікар індивідуально для кожного пацієнта.
 
 Дорослим зазвичай призначають по 100-200 мг препарату 4 рази на добу.  Тривалість курсу лікування за умови безперервного прийому препарату не повинна перевищувати 1 місяць.Можливий також прийом препарату курсами, в такому випадку препарат приймають протягом 2 тижнів, після чого роблять 2 тижні перерви і знову відновлюють прийом.  Лікування препаратом за такою схемою може тривати кілька місяців.
 

 Дітям у віці від 1 року до 14 років зазвичай призначають по 50-100 мг 4 рази на добу.  Тривалість курсу лікування при безперервному застосуванні препарату 1 місяць, при застосуванні препарату курсами - кілька місяців.

 
 Дітям у віці від 2 місяців до 1 року зазвичай призначають препарат з розрахунку 25 мг / кг маси тіла на добу.  Добову дозу препарату необхідно розділити на 4 прийоми.  Тривалість курсу лікування від 10 до 21 дня.  У разі тяжких інфекцій тривалість курсу лікування можна збільшити до 1 місяця.
 
 Для профілактики інфекційних захворювань після оперативних втручань і діагностичних маніпуляцій дорослим зазвичай призначають по 100 мг препарату 4 рази на добу.  Тривалість профілактичного курсу прийому препарату становить 2-3 тижні.
 
 Пацієнтам з порушенням функції нирок і кліренсом креатиніну 20 мл / хв зазвичай призначають 50% від дози, рекомендованої пацієнтам з нормальною функцією нирок.
 
 Побічні дії
 При застосуванні препарату у пацієнтів можливий розвиток таких побічних ефектів:
 
 З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: нудота, блювання, анорексія, порушення функції печінки.
 З боку серцево-судинної системи: тахікардія.
 З боку центральної і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, порушення координації рухів, полінейропатія, парестезії.  При тривалому застосуванні можливий розвиток невриту зорового нерва.
 Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив'янка.
 Інші: фарбування сечі в яскраво жовтий колір, тромбоцитопенія, збільшення концентрації сечової кислоти в крові.
 Всі побічні ефекти, що виникають при застосуванні препарату 5-НОК, швидко проходять при відміні препарату.
 

 Протипоказання:

 Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату та похідних 8-оксихінолінів;
 катаракта;
 період вагітності і лактації;
 препарат не призначають пацієнтам, що страждають порушенням функції печінки і / або нирок (при кліренсі креатиніну менше 20 мл / хв).
 особливі вказівки
 Дитячий вік до 3 рекомендується призначати препарат тільки в крайньому випадку, коли терапія іншими лікарськими засобами неефективна.
 
 Препарат з обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції нирок і кліренсом креатиніну 20 мл / хв.
 

 Вагітність:

 
 У зв'язку з відсутністю даних про безпеку застосування препарату в період вагітності його не рекомендується призначати.
 Препарат протипоказаний до застосування в період лактації.  При необхідності призначення Нітроксоліну в період лактації рекомендується тимчасово перервати грудне вигодовування.
 Передозування
 На даний момент даних про передозування препарату 5-НОК не надходило.
 

 Взаємодія:

 При одночасному застосуванні препарату з похідними оксихіноліну підвищується ризик розвитку токсичних реакцій.  Не рекомендується призначати одночасно ці препарати.
 

 Умови зберігання:

 Препарат рекомендується зберігати в сухому місці далеко від прямих сонячних променів при температурі не більше 25 градусів Цельсія.
 
 Термін придатності - 5 років.

Обратите внимание!

Описание препарата является упрощенной авторской версии сайта Аптека 36 и 6, созданная на основании инструкций по применению.

Перед началом лечения, проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с оригинальной инструкцией производителя (прилагается с каждой упаковкой препарата).

Данная инструкция о препарате является исключительно ознакомительной и не должна быть использована как руководство к самолечению.

Препарат может быть использован только после консультации с врачом.